16.8. 2018
Celoměstské programy podpory využití volného času dětí a mládeže na území hl. m. Prahy na rok 2019
Veškeré informace pro podání žádosti o grant včetně formulářů naleznete na www.praha.eu/granty  (sekce volný čas dětí a mládeže)
Usnesení č. 1751, které dne 17. 7. 2018 vyhlásila Rada hl. m. Prahy
  12.8. 2018
Osázíme centrum Satalic společně
Přijďte a přineste květiny, keříky a keře, které na vaší zahrádce už nemají místo. Vytvoříme společně komunitní zahradu v areálu nově vznikajícího komunitního centra.
Zároveň Spolek Občané Satalic za udržení životního prostředí v rámci dotace poskytnuté z MHMP také v sobotu provede výsadbu květin a keřů, můžete tedy pomoci s jejich výsadbou.
Uvítáme, pokud si nářadí přinesete s sebou (rýč, konev).

KDY? Sobota 15. 9. 2018 - 8.00 – 11.00 hod
KDE? Areál komunitního centra (bývalý areál statku) - K Rybníčku 8

Líbí se nám, že chcete stejně jako my, aby naše okolí bylo krásné a udržované.
MČ Praha-Satalice
  2.8. 2018
Výlukové jízdní řády
V příloze naleznete výlukové jízdní řády na období od 21. 7. až 6. 8. a 27. 8. až 2. 9. 2018 a 7. 8. až 26. 8. 2018. Vlaky v tomto období budou provozovány výhradně na rameni Masarykovo nádraží – Čakovice v odlišných časových polohách. Na Neratovice bude nutno použít náhradní autobusovou dopravu z autobusového terminálu v Letňanech.

Dále ještě v některé dny během této výluky proběhnou navíc denní výluky (asi desetihodinové) na očištění skal na Skalách, kdy bude provoz vlaků Praha - Čakovice zastaven. Přesné datumy výluk spojů na tomto pražském úseku budou ještě upřesněny.
  2.8. 2018
Cestování Prahou na kole - 4 tipy, jak si usnadnit či zpříjemnit cestu

Na kole za přáteli i do práce? Díky rozrůstající se síti pražských cyklostezek a počtu cyklo pruhů je to stále snazší. Rychlé přesuny s koly pak můžete podniknout také díky pražské hromadné dopravě. A pokud se nechcete o kolo starat či jej chcete použít operativně, můžete si jej snadno a za pár korun zapůjčit díky bikesharingu. To se může hodit v aktuální situaci nezbytných letních oprav pražských komunikací. Přinášíme 4 tipy, které cestu po Praze usnadní i zpříjemní.

Na kole Prahou
Aplikace vznikla v rámci kampaně Čistou stopou Prahou a nabízí moderní navigaci pro cyklisty. Pomůže najít nejvhodnější trasu po městě dle detailního zadání a zjednoduší tak cestování po Praze na kole. Mobilní aplikace funguje jako klasická navigace, ale využívá mapy cyklistických tras. Umožňuje také volbu vybrané trasy podle náročnosti. Současně umožňuje varovat ostatní cyklisty na nebezpečná místa během cesty. Pro soutěživé jezdce nabízí i porovnávání, kdo je při jízdě na kole Prahou lepší. Více na nakoleprahou.cz.

S kolem MHD
Přeprava jízdního kola v rámci pražské hromadné dopravy není ničím komplikovaným, naopak se v posledních letech výrazně zjednodušila. S kolem je tak možné cestovat metrem, tramvajemi, vlaky či využít přívozů. Přeprava kol je v rámci Prahy navíc zdarma. Můžete si tak udělat hezký letní výlet či využít kombinaci kola a hromadné dopravy pro nejefektivnější cestu do práce či za dalšími povinnostmi. Více na dpp.cz/skolem.

Provoz na cyklostezkách
Webová stránka tsk-praha.cz nabízí přehled pražských cyklostezek včetně nově otevřených začátkem letošního léta. Najdete zde i mnoho dalších informací, například také odkaz na tzv. BikeCounter -sčítač cyklistů, kde se snadno podíváte na denní provoz konkrétní cyklostezky. „Vyhledávat můžete podle abecedy nebo přímo v mapě. Vybrané cyklostezky pak nabízejí i aktuální pohled na trasu skrze webovou kameru,“ prozrazuje Barbora Lišková z TSK Praha a.s.

Bikesharing
Sdílená kola pro rychlé přesuny umožňuje v Praze již řada firem. Mezi nejznámější patří růžová Rekola, která nabízejí prvních 15 minut jízdy zdarma, dále například Velonet nebo ofo. Výhodou bikesharingu je, že můžete využít kola pro rychlý pohyb po Praze a o kolo se následně nemusíte starat. Většinou stačí pouze stáhnout aplikaci, zaregistrovat bankovní kartu, najít nejbližší kolo a jedete. V cíli kolo jednoduše zaparkujete, kde je následně k dispozici dalšímu uživateli. Snadné. Více na rekola.cz, velonet.cz nebo ofo.com/cz
  2.8. 2018
Anenská pouť je úspěšně za námi

v neděli úderem 18. hodiny se uzavřely brány Satalické Anenské pouti.
Třídenní maraton byl velmi náročný hlavně z hlediska počasí, které nám připravilo opravdu perné chvilky. Extrémní teploty se podepsaly na celkově nižší účasti.
Letní kino sklidilo opět úspěch, který se projevil nemožností pozdě příchozích najít volné místo k sezení.
Sobotní odpoledne patřilo oslavám 120 let našeho sboru. Pro návštěvníky jsme připravili řadu ukázek činnosti mladých i dospělých hasičů. Samozřejmou součástí byl také slavnostní nástup, na kterém došlo k ocenění našich členů i kolegů, kteří nás přijeli podpořit.
Oslavy plynule přešly ve festival amatérských kapel, na kterém se nám přestavily kapely FoxO, 7´Znamení, Konzumárium a BezPatyBoty.
Neděle byla opět ve znamení pouťových atrakcí a slunečného počasí.
Tímto bych chtěl poděkovat našim hasičům za obrovské nasazení, bez kterého by tato akce nešla uspořádat.
Dále bych chtěl poděkovat Městské části Satalice za finanční prostředky a podporu, Sportareálu Satalice za zapůjčení prostor, rodině pana Vocáska za krásné atrakce, firmě AudioLight za letní kino, pódium a profesionální odbavení festivalu. Těšíme se na další ročník
Tomáš Maršál, velitel SDH Praha-Satalice

Oficiální fotogalerie na tomto odkazu: https://photos.app.goo.gl/75DtRDCPoE6RmUog6
Foto J. Piroch
  2.8. 2018
Informační zpravodaj PID č. 14/2018, kde se dočtete následující novinky
 
  • V MHD Kladno od 1. 8. 2018 možnost nástupu všemi dveřmi
  • Novinky v nákupu jízdného a nové celostátní slevy od září 2018
  • Trvalé změny od 1. 9. 2018
  • Akce PID v září 2018
  4.7. 2018
INFORMACE STAROSTKY – ČERVEN 2018

  1.7. 2018
Upozornění:

Od 1. července 2018 se z důvodů GDPR mění elektronická úřední deska MČ Praha-Satalice (http://satalice.imunis.cz/edeska/), starší příspěvky (archiv úřední desky) je na adrese (http://satalice.cz/uredni_deska.htm).

  28.6. 2018

Příjemné poslední dny školního roku a pěknou dovolenou během letních měsíců přejeme všem ze Satalic!
  28.6. 2018
JAK PŘIPOMÍNKOVAT NÁVRH METROPOLITNÍHO PLÁNU?
Každý občan může dát připomínku k projednávanému návrhu nového územního plánu hl. m. Prahy - Metropolitního plánu. Pokud nevíte, jakou formu zvolit, najděte si na webu IPR stránku https://plan.app.iprpraha.cz, klikněte na piktogram s mapkou a názvem PROHLÍŽENÍ VÝKRESŮ. Vpravo nahoře najdete šipku s obálkou, která vám po rozkliknutí nabídne možnost registrace a poté budete moci napsat připomínku ve správném formátu.

Důležité! V současné době systém neslouží pro samotné podání.
Vygenerovaný formulář je nutné následně podepsat a doručit pořizovateli (tzn. odboru územního rozvoje hl. m. Prahy) jedním ze způsobů uvedených ve vystavené veřejné vyhlášce o společném jednání (emailem, datovou schránkou, poštou či na podatelnu).
  28.6. 2018
10 top staveb léta 2018 s dopadem na dopravu
Technická správa komunikací chystá v Praze na letní měsíce rekonstrukci řady důležitých dopravních tepen. Velké opravy a uzavírky čekají Koněvovu i Kamýckou ulici, opravovat se bude také ulice K Barrandovu, jak u nájezdu na Pražský okruh, tak před Barrandovským mostem. Rekonstrukce se nevyhne ani mimoúrovňové křižovatce Bulhar, Wilsonově ulici a Dobříšské mezi Zlíchovským tunelem a Mrázovkou. Většina prací bude dokončena během letních prázdnin, aby bylo vše připraveno na zářijový návrat školáků i jejich rodičů.
Během července a srpna se rozběhnou stavební práce na několika dalších místech v Praze mimo již započatých rekonstrukcí a oprav. Zásadních oprav se dočká i desítka hlavních tahů, které není možné opravovat během roku, aniž by doprava v okolí nezačala kolabovat. „ Snažíme se opravy klíčových komunikací plánovat hlavně na dobu letních prázdnin, kdy je v Praze méně lidí než během roku . Přesto je potřeba se připravit na komplikace. Musíme silnice opravovat, jinak by se nám některé úseky začaly rozpadat. Vím, že to není příjemné, ale spuštění těchto oprav během letních prázdnin přinese problémů nejméně,“ vysvětluje Petr Smolka, generální ředitel Technické správy komunikací hlavního města Prahy.
Na několika místech půjde o úplné uzavírky, většinu komunikací však čeká pouze částečné omezení provozu v podobě dočasného uzavření jednoho jízdního pruhu tak, aby byla zachována maximální možná průjezdnost.

Deset nejfrekventovanějších tahů, které během prázdnin projdou rekonstrukcí:

* K Barrandovu (K Holyni – Pražský okruh) – 10. července – 12. října 2018
* K Barrandovu, most X034 – srpen 2018 – červenec 2019 (částečně bez dopravního omezení)
* Barrandovský most (nájezdová rampa od K Barrandovu) – 28.–29. července a 4.–5. srpna 2018
* Wilsonova (MÚK Bulhar) – 9. července – 31. srpna 2018
* Koněvova (Jana Želivského – Rečkova) – 16. července – 14. srpna 2018
* Kamýcká ( Kosova – hranice hl. m. Prahy) – 14. července – 31. srpna 2018
* Dobříšská (tunel Mrázovka – Zlíchovský tunel) – 4.–29. července 2018
* Wilsonova (Hlávkův most – MÚK Bulhar) – 9. července – 31. srpna 2018
* most V Holešovičkách (sjezd na a z ul. Povltavská) – 3. července – 14. září 2018
* Slánská (Plzeňská – Čistovická) – 2. července – 26. srpna 2018
  28.6. 2018
Vážení spoluobčané,
přibližně 5. července začnou v naší městské části a jejím okolí žňové práce. S ohledem na charakter těchto prací je možná zvýšená koncentrace prachu v ovzduší. Laskavě proto žádáme všechny občany, kteří žijí v blízkosti zemědělských ploch, aby po dobu žní nenechávali bez dozoru otevřená okna.
Po dobu žní se budete na silnicích potkávat se zvýšeným množstvím zemědělských dopravních prostředků. Žádáme Vás proto o zvýšenou pozornost a trpělivost.
Děkujeme za pochopení a přejeme všem klidné a příjemné léto.

Vin agro s.r.o.
  28.6. 2018

Satalický zpravodaj č. 15/2018
  22.6. 2018
Revitalizace požární nádrže v ul. K Rybníčku

V neděli 24. 6. 2018 budou započaty práce na revitalizaci požární nádrže v ulici K Rybníčku. Revitalizace zahrnuje rekonstrukci dna a břehů, nátokového a výtokového objektu a novou mlatovou cestu po obvodu. Omlouváme se za zvýšenou hladinu hluku a děkujeme za pochopení.
  18.6. 2018
METROPOLITNÍ PLÁN - INFORMACE A JEHO PŘEDSTAVENÍ VEŘEJNOSTI
Přečtěte si článek od tvůrců Metropolitního plánu a prohlédněte si harmonogram jeho představení pro veřejnost.
  14.6. 2018
Změny ve vydávání občanských průkazů od 1. 7. 2018
  4.6. 2018
Upozornění – Veřejné osvětlení

Dne 31. 5. 2018 převzala správu, provoz a údržbu veřejného osvětlení a souvisejících technologií společnost Technologie Hlavního města Prahy, a. s. (THMP). 
Pro hlášení havárií a poruch na veřejném osvětlení nově kontaktujte dispečink THMP. Telefonní linka: 800 404 060 (bezplatná), 224 915 151
Kontaktní formulář pro hlášení poruch veřejného osvětlení  (http://www.thmp.cz/index.php/hlaseni-poruch-vo)
Další informace naleznete na stránkách Technologie Hlavního města Prahy (http://www.thmp.cz/index.php/jak-si-zaridit
  9.5. 2018
HLEDÁTE PRONÁJEM BYTU NEBO GARÁŽE V HLAVNÍM MĚSTĚ? 
Nemovitosti hl. m. Prahy jsou aktuálně nabízeny na novém magistrátním webu: 
https://www.realitniportalpraha.cz/cs/ 
Byty, nebyty, domy, pozemky, projekty. Není jich zatím mnoho, budou postupně přibývat, jak je zastupitelstvo bude schvalovat. 
  24.4. 2018
Podpora sociálního bydlení

Na adrese http://socialnibydleni.mpsv.cz byl zveřejněn web k sociálnímu bydlení, který vznikl v rámci projektu Podpora sociálního bydlení.

  16.4. 2018
Pravidla Programu Čistá energie Praha 2018
  13.4. 2018
Pro vyřízení osobních a cestovních dokladů ve Kbelích je lepší objednat se po internetu
Pokud si chcete občanský průkaz nebo cestovní pas zařídit na kbelském úřadě, neváhejte využít internetového rezervačního systému. Na webové stránce na adrese www.praha19.cz/ otevřete oranžový baner se symbolem hodin a kalendáře a nápisem rezervační systém. Zvolíte vámi požadované údaje, tedy jaký typ dokladu potřebujete a den a hodinu, kdy si přijdete svoji záležitost vyřídit. Bez fronty a zbytečných nervů, kdy budete na řadě. Objednaného klienta totiž vyvolávací systém upřednostní před neobjednanými klienty a tak stačí po příchodu k přepážkám vyzvednout z dotykové tiskárny lístek s číslem a jste první v pořadí. A nemusíte se také bát, že když se o pět minut opozdíte, výhodu ztratíte. Systém vám „drží místo“ patnáct minut před a po zvoleném čase. Objednání po internetu můžete stejným způsobem využít i pro vyzvednutí hotového dokladu.
  13.4. 2018
Údržba v sadu
V nejbližších týdnech dojde na území sadu u Radiovky k vyčištění prostoru od náletových dřevin a ozdravnému řezu za účelem revitalizace ovocného sadu. Realizací byla pověřena společnost Urbia, mandatář hl. m. Prahy, v jehož majetku se sad nachází.
  3.4. 2018
Praha metropole všech
Webový portál http://www.metropolevsech.eu Hlavního města Prahy pro oblast integrace cizinců nabízí praktické informace k různým oblastem:
  • Pobytové záležitosti a bydlení
  • Vzdělávání a zdravotnictví
  • Podnikání a zaměstnanost
  • Dopravně-správní činnosti
  • Czech POINT 
  28.3.2018
Portál Územně plánovací dokumentace

Magistrát hl. m. Prahy zřídil nový portál k usnadnění komunikace veřejnosti s Odborem územního rozvoje při projednávání změn a úprav Územního plánu sídelního útvaru hl. m. Prahy (ÚP SÚ HMP).

Prostřednictvím tohoto portálu nyní může veřejnost vytvářet své připomínky / námitky k aktuálně projednávaným změnám a úpravám ÚP SÚ HMP. V současné době probíhají tato projednání:

• opakované veřejné projednání změny Z 2832/00

• společné jednání o návrhu změn CVZ V UP SU HMP 1. část

• návrh zadání změny Z 3125/00 UP SU HMP

• společné jednání o návrhu změn vlny 01 úprav UP SU HMP

 

Manuál, který je veřejnosti k dispozici – viz. příloha.

  21.3.2018
Víkendové retrovlaky

 Na základě společné dohody hlavního města Prahy a Středočeského kraje a příslušných zastřešujících organizátorů integrované dopravy ROPID a IDSK dojde dne 30.3.2018 k zahájení nového konceptu provozu rychlých víkendových spojů z Prahy do nejzajímavějších částí Středočeského kraje. Některé vlaky budou vedeny až do Jihočeského kraje na Šumavu a do Královehradeckého kraje – do Českého ráje. Na tyto spoje budou nasazeny soupravy v retro stylu ze 70. let minulého století.  

 

Pro občany naší městské části budou nejdostupnější spoje Kokořínský rychlík a Podtrosecký rychlík, které budou zastavovat v železničních stanicích Vysočany a Čakovice. První z nich pojede z Prahy do oblasti Kokořínska do městečka Mšeno a zpět, a to každou sobotu, neděli a státní svátek od 30. března do 28. října 2018. V celém úseku Praha – Mšeno budou platit jízdní doklady dle tarifu PID. Tento vlak v pátek 30. března ve směru Mšeno mimořádně zastaví v 8:57 na zastávce Kbely a na mšenském nádraží bude zajištěn kulturní program.

  

Podtrosecký rychlík pak zajistí spojení z Prahy přes Neratovice, Mladou Boleslav, Bakov nad Jizerou, Kněžmost, Dolní Bousov, do Sobotky, Libuně, Jinolic a Jičína, tedy do oblastí Českého ráje a Prachovských skal a zpět. Pojede každou sobotu, neděli a státní svátek v období od 2. června do 30. září 2018. Jízdní doklady dle tarifu PID bude možné v tomto vlaku využít v úseku Praha – Mladá Boleslav.

 

Jízdní řády obou těchto vlaků jsou ke stažení na těchto následujících odkazech.

http://kzc.cz/uploads/media/Train/0001/03/cc23c0b4c9eca016da923ca3d08283885a46d6d1.pdf

http://kzc.cz/uploads/media/Train/0001/03/9a0bacf566c77516c79ef2900616c9f5477b4e8e.pdf

  8.3.2018
Kontejnery na kovové odpady
Na stanoviště tříděného odpadu v ul. Za Novákovou zahradou, K Pyramidce a K Radonicům (u Obory) byly umístěny kontejnery na kovové obaly. Do šedých kontejnerů můžete nyní vyhazovat hlavně prázdné nápojové plechovky, patří sem i prázdné konzervy, tuby, kovové uzávěry nebo víčka.
  5.2.2018
Grantový program na podporu přístupnosti a odstraňování bariér ve veřejném prostoru na území hl. m. Prahy


Hlavní město Praha usnesením Rady HMP č. 155 ze dne 30.1.2018 vyhlásilo dne 1.2.2018 Grantový program na podporu přístupnosti a odstraňování bariér ve veřejném prostoru na území hl.m. Prahy.
Podporovaná opatření v rámci grantového schématu se týkají zejména bezbariérových úprav vstupů do veřejností využívaných objektů a prostor. Oprávněným žadatelem mohou být všechny fyzické a právnické osoby, včetně městských částí hl. m. Prahy a jejich příspěvkových organizací. Grant je vyhlášen jako dvouletý (možnost čerpání podpory končí 31.12.2019). Detailní informace je možné nalézt zde.
  31.1.2018
NESBO, VIEWEGH, HARRY POTTER NEBO MEDVÍDEK PÚ? Nově v online katalogu naší knihovny! 

Milí čtenáři, 
je tu něco, na co jsme dlouho čekali. Nový online katalog umožňuje vyhledat knihu podle autora nebo názvu, provádět rezervace, přihlašovat se na své uživatelské konto, prodloužit výpůjčky, mazat své rezervace apod. 
Kouzelný odkaz najdete na www.knihovnasatalice.cz nebo přímo na http://85.70.35.78/katalog/ Děkujeme panu Koděrovi za jeho zprovoznění. 
Těšíme se, že pohodlné objednávání knížek přiláká nové čtenáře! 
  22.1.2018
Komunitní centrum Satalice - projekt získal podporu ze strukturálních fondů EU.

  7.12.2017
Knihovna Satalice bude mít od 1. ledna 2018 změnu otevírací doby:

Pondělí  15 - 18h

Čtvrtek   9 - 11h a 15 - 18h

 

Těšíme se na Vás, Miloš Koděra, knihovník

  14.9.2017
Byty pro seniory budou! 

Zastupitelstvo hl. m. Prahy nám ve čtvrtek 14. 9. schválilo dotaci na výstavbu bytů pro seniory z Fondu rozvoje dostupného bydlení hl. m. Prahy. Bývalou ubytovnu v areálu statku proměníme na 6 malometrážních bytů s regulovaným nájemným (čtyři přízemní 1+kk s předzahrádkou a dva byty 2+kk v 1. poschodí). Studii projektu si můžete prohlédnout na http://satalice.cz/rozvoj_mc.htm 
  5.7.2017
V areálu nově vznikajícího komunitního centra máme 7 budov. Úspěšně se nám podařilo zrekonstruovat již druhou z nich, a to budovu G. Nejdříve došlo k ubourání její části, zde vznikl prostor pro budoucí předzahrádky nových bytů, které v přilehlém objektu F v budoucnu vzniknou. Během rekonstrukce budovy G byla vyměněna okna, vstupní dveře a střešní krytina, opravena fasáda. Dále zde proběhly klempířské práce, včetně nových okapů a svodů. Uvnitř byl obnoven sádrokartonový stop včetně zateplení a sádrokartonové příčky. Rekonstruovaný objekt už slouží novému nájemci.
Fotodokumentace zde.
  28.3.2017
Spuštěna nová aplikace - mobilní verze www stránek městské části Praha - Satalice. Najdete ji pod ikonou v levém horním rohu stávajícího webu, popř. na adrese http://satalice.cz/mobilni.htm . Je určena pro MOBILNÍ zařízení.
  22.2.2017
Knihovna v Satalicích mění webové stránky
Nové stránky naší knihovny jsou: http://knihovnasatalice.webnode.cz/
  17.1.2017
Informace k plánovaným obnovním zásahům v lesních porostech

Lesy hl. m. Prahy zaslaly naší městské části informaci o o plánovaných obnovních zásazích v lesních porostech Mapku s lokalizací jednotlivých obnovních zásahů naleznete na webových stránkách organizace Lesy hl. m. Prahy, konkrétně pod tímto odkazem: http://www.lhmp.cz/lesy/pestovani-lesu/obnova-lesa/.
Městské části Praha-Satalice se přímo dotýká Lesnický úsek Bohnice mapka č. 3. - Lesopark Kbely, PP Bažantnice).

Každý obnovní zásah bude přímo v terénu označen informační cedulí, jejíž náhled naleznete v příloze.
V případě potřeby dalších informací kontaktuje Lesy hl. m. Prahy.
  10.1.2017
INFORMACE O MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA-SATALICE NA WEBU IPR

Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy zpracoval dva výstupy, které podávají informace o městských částech a které jsou dostupné na níže uvedených odkazech:

KATALOG MĚSTSKÝCH ČÁSTÍ
Aplikace Katalog MČ prezentuje různá témata pomocí číselných hodnot a grafů v jednotné grafické podobě. Zdrojem
informací pro katalog jsou celoměstské i národní evidence. Každá městská část je v prezentaci znázorněna jinou barvou. Adresa aplikace http://katalog-mc.iprpraha.cz

PŘEHLED STUDIÍ
Základní seznam dílčích studií, zejména podrobnějších územně plánovacích podkladů, postihuje zejména období od r. 2000 do poloviny r. 2016. Jednoduchá aplikace si klade za cíl poskytovat souhrnný přehled všech studií dokončených nebo v současné době rozpracovaných pro celé území města Prahy, který se podařilo dosud zjistit od různých zadavatelů. Obsahuje kompletní tabulku s údaji, jako je například popis studie, její zadavatel, rok zpracování, typ studie a městská část, na jejímž území se nachází. Pro menší část ze seznamu je pak k dispozici i mapa se zákresem řešeného území, kde se po kliknutí do mapy se zobrazí základní informace o studii. Cílem je tento seznam a mapu postupně doplňovat o dosud nezaznamenané studie, například o ty, které jsou zadávány jednotlivými městskými částmi. Adresa aplikace http://app.iprpraha.cz/apl/app/studie/. V případě námětu na aktualizaci seznamu studií prosíme kontaktujte příslušného garanta území.
 
Tyto informace naleznete také na Portálu městských částí www.iprpraha.cz/mc
  12.10.2016
PARKOVACÍ ZÓNY NOVĚ - VÍTE, KDE MŮŽETE ZAPARKOVAT?

Pro řidiče byla spuštěna nová webová stránka www.parkujvklidu.cz, kde si můžete najít místa s placenými zónami, zjistit, jak dlouho na nich parkovat a jak za to zaplatit. Barevně odlišené zóny mají jiný režim, v různých místech mohou mít i jiná časová rozmezí. Pro majitele chytrých telefonů existuje aplikace, tzv. virtuální parkovací hodiny, kde si mohou řidiči přednastavit údaje k platbě a urychlit tak úhradu za parkování.

Přehledná mapa ukazuje, ve kterých městských částech se s parkovacími zónami lze v současnosti setkat a kam se rozšíří v další etapě. Na celém území či části městských částí Prahy 1, Praha 2, Praha 3 a Praha 7 byly parkovací zóny pro placené stání zřízeny před rokem 2014. Podle nové koncepce ZÓN PLACENÉHO STÁNÍ jsou do tohoto systému postupně zapojována další území Prahy. V první fázi to jsou zóny na části území městských částí Praha 3, Praha 5, Praha 6 a Praha 8. Následovat budou další části území městských částí Praha 4, Praha 9, Praha 13, Praha 16 a Praha 22.
   1.8.2016
NOVÉ PRAŽSKÉ STAVEBNÍ PŘEDPISY aneb JAK SE NYNÍ BUDE V PRAZE STAVĚT?
Od 1. 8. 2016 jsou účinné nové a dlouze diskutované Pražské stavební předpisy. Co přinášejí? Výškovou regulaci, více parkování na okrajích Prahy, ale méně v centru, jasná pravidla pro vznik příjemných ulic.
Doufejme...

Více informací najdete na http://www.iprpraha.cz/psp, stáhněte si je na www.bit.ly/PSPstahnout nebo si je můžete za 235,- Kč koupit v podatelně IPR.

Doplněno
Nové Pražské stavební předpisy najdete i na webu městské části v záložce Rozvoj městské části.
   22.6.2016
obrázek bez popiskuMĚJTE SVÉ PEJSKY V OBOŘE NA VODÍTKU!
Na žádost sdružení myslivců žádáme majitele pejsků, aby na území obory měli své psíky na vodítku. Volné pobíhání psů ruší lesní zvěř.
Mimo oboru na veřejných prostranstvích uvítají totéž opatření zejména maminky malých dětí. Děkujeme za pochopení.
   12.4.2016
Informace PVS a.s. o omezení povolování napojení nové výstavby do kanalizační sítě z důvodu nedostatečné kapacity ČOV Kbely a Závěr zjišťovacího řízení Záměr "Stavba č. 0093 TV Kbely, Etapa 0028 ČOV Kbely, Praha 19 (revize projektu Intenzifikace ČOV, Praha 19)"
  11.2.2016
Kácení dřevin v zahradách – kdy je nutné povolení z úřadu?
S účinností od 1. 11. 2014 platí nová vyhláška – u dřevin s velikostí obvodu kmene nad 80 cm měřeným ve výšce 130 cm nad zemí NENÍ TŘEBA POVOLENÍ POUZE PRO OVOCNÉ DŘEVINY rostoucí na pozemcích v zastavěném území evidovaných v katastru nemovitostí jako druh pozemku zahrada, zastavěná plocha a nádvoří nebo ostatní plocha se způsobem využití pozemku zeleň. V OSTATNÍCH PŘÍPADECH ZÁMĚR KÁCENÍ OPĚT PODLÉHÁ POVOLENÍ VE SPRÁVNÍM ŘÍZENÍ! Seznam dřevin, které je možno kácet bez povolení, najdete na webových stránkách http://www.mzp.cz/cz/news_141107_seznam_drevin.
. Více viz vyhláška č. 222/2014 Sb., kterou se mění vyhláška č. 189/2013 Sb., o ochraně dřevin a povolování jejich kácení.