Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině

28.07. 2022

Změny v podpoře uprchlíků z Ukrajiny od 1. července 2023 - viz. příloha

od 1. dubna 2023 přechází koordinace Krajských asistenčních center pomoci Ukrajině (KACPU) pod správu Ministerstva vnitra.

 

Tímto MV zahajuje informační kampaň, a v souvislostí s nastávající situaci vytvořilo několik informačních letáků<https://prod.frs.gov.cz/ke-stazeni/>.

 

KACPU budou i nadále fungovat ve všech krajích České republiky a budou poskytovat asistenci osobám prchajícím před ozbrojeným konfliktem na Ukrajině vyvolaným Ruskou federaci,  s podáním žádostí o dočasnou ochranu a zajištěním ubytování v případech, kdy konkrétní skupina osob je bez zajištěného ubytování. Vzhledem k nedostatku ubytovacích kapacit KACPU Praha asistenci se zajištěním ubytování neposkytuje.

 

Jednotlivá KACPU budou fungovat vždy minimálně v pondělí, středu a pátek v úředních hodinách, které budou zveřejněny na oficiálních webových stránkách Informačního portálu pro cizince<https://prod.frs.gov.cz/docasna-ochrana/>

(https://prod.frs.gov.cz/docasna-ochrana/).

Nově budou vybraná místa poskytovat také krátkodobé přístřeší. Tuto možnost mohou využít osoby, které čekají na otevření KACPU nebo ty, které čekají na udělení dočasné ochrany a nemají zajištěno vlastní ubytování. Místa poskytující krátkodobé přístřeší budou otevřena nepřetržitě v Praze, Brně a Ostravě.

 

PřílohaVelikost
PDF icon a4_letak_cnpuzu_kcp_cz_ua_zmeny_v1.pdf655.82 KB