Program Komunitního centra - květen 2024

02.05. 2024

pátek 3. května od 18.00 hodin

Deskohraní

První pátek v měsíci (další pátek 7. 6.) je pro vás v KC připraveno nejen „Člověče, nezlob se!“. Přineste si vlastní oblíbenou deskovou hru nebo přijďte jen tak – deskové hry budou v KC k dispozici na místě. Máte-li doma „deskovku“, kterou nepoužíváte, je kompletní a v dobrém stavu, můžete vyzkoušet tzv. „SWAP“, tj. vyměnit ji se svými sousedy za jinou.

Dobrou náladu a chuť si zahrát sebou!

 

pondělí 6. května od 14.00 hodin

Úsměv pro seniory

Srdečně zveme na představení nabídky pečovatelské služby „Úsměv pro seniory“, která je poskytována osobám v jejich domácím prostředí, které mají sníženou soběstačnost z důvodu věku, chronického onemocnění nebo zdravotního postižení, jejichž situace vyžaduje pomoc jiné fyzické osoby. Mezi základní úkony pečovatelské služby patří pomoc při zvládání běžných úkonů péče o vlastní osobu, pomoc při osobní hygieně nebo poskytnutí podmínek pro osobní hygienu, poskytnutí stravy nebo pomoc při zajištění stravy, pomoc při zajištění chodu domácnosti, zprostředkování kontaktu se společenským prostředím.

 

úterý 14. května od 17.00 hodin

Přednáška na téma letošní sbírky Českého dne proti rakovině 2024 – prevence rakoviny prsu u žen

Milé ženy, jste srdečně zvány do komunitního centra na povídání s paní doktorkou Ligy proti rakovině na téma prevence rakoviny prsu u žen. Zakoupit kytičku bude možné v KC následující den ve středu 15. května od 10 do 20 hodin a také v knihovně ve čtvrtek 16. května od 9 do 11 hodin a od 15 do 18 hodin. Příspěvek za kytičku je libovolný, minimálně však 20 Kč. I Vaše dvacetikoruna umožní Lize pokračovat v práci v oblasti prevence nádorových onemocnění a podpory pacientů s tímto onemocněním. Více na www.cdpr.cz.

 

středa 15. května v KOMUNITNÍM CENTRU od 10 do 20 hodin

čtvrtek 16. května v KNIHOVNĚ od 9 do 11 hodin a od 15 do 18 hodin

Český den proti rakovině 2024

Barva stužky zakoupené kytičky je pro letošní rok tmavě růžová. Tématem letáků ke kytičkám bude prevence rakoviny prsu, příspěvek za kytičku je opět libovolný, minimálně však 20 Kč. Více na www.cdpr.cz.

 

středa 15. května v 17.30 hodin

Kytkožroutská degustační show

Řízenou degustací právě rostoucích či kvetoucích rostlin vás provede „kytkožroutka“ Jana Vlková. Nemáte čas nebo odvahu vyrazit za jedlými rostlinami do přírody nebo je ochutnávat ze zahrady?  Přijďte do komunitního centra ochutnat tucet rostlin od nejjemnějších k nejpikantnějším s lahodnou tečkou na závěr. Rezervace místa na kc@satalice.cz, sms zprávou na tel. 734 610 330 nebo dejte vědět osobně.

 

neděle 19. května od 14.00 do 18.00 hodin

Akce MČ - Garážový výprodej

Vše, co se vám nebude hodit po jarním úklidu, můžete jako každý rok nabídnout v garážovém výprodeji. Projděte dům, byt, pokoje i sklepy a věci, které už nepotřebujete, nedělají vám radost ani službu, nabídněte rovnou mezi vraty dalším zájemcům. Prodávat můžete i pěstitelské přebytky.

Prodejte, nakupte a pobavte se se sousedy!

K prodeji je nutná registrace na http://www.garagesalecernosice.cz/satalice/,

kde pak bude vaše adresa přidána do mapky a zveřejněna, aby vás sousedé lépe našli. Registrace do 17. 5. 2024! Po tomto datu nebudete umístěni do mapky, ale i tak můžete prodávat.

Pokud nemáte prostory k prodeji, můžete svůj stánek umístit ke Komunitnímu centru.

 

středa 22. května v 17.30 hodin

AI pro každého

Jak nám umělá inteligence mění život

Jak umělá inteligence již dnes ovlivňuje náš každodenní život? Jaké příležitosti a výzvy přináší? Přednáška Ondřeje Svobody je určena pro širokou veřejnost a nevyžaduje žádné předchozí znalosti v oblasti umělé inteligence.

 

 

PřílohaVelikost
Image icon skm_c22724050214130.jpg1.53 MB