Zastupitelstvo městské části Praha-Satalice schválilo na svém jednání 1. 12. připomínky k návrhu Metropolitního plánu, které byly v termínu odeslány pořizovateli územního plánu - odboru územního rozvoje hl. m. Prahy.
Do aktuální, veřejně projednávané verze byly do plánu pozitivně zapracovány především zelené plochy, a to Lesopark Arborka, Park Rádiovka, Přírodní park K Radonicům a Vzpomínkový park se hřbitovem. Zopakovali jsme připomínky k míře využití území všech produkčních ploch. Znovu jsme uplatnili připomínku k vyznačení občanské vybavenosti v ploše budoucí rezidenční oblasti v místě bývalé továrny Arbor (nyní Pragorent). Nově jsme podali připomínku k plánované komunikaci Mladoboleslavská-Budovatelská, kde jsme poukázali na nutnost koordinace záměru SŽ (zdvojkolejnění trati), MO ČR (úpravy letiště) a HMP (komunikace) jak v západní, tak ve východní oblasti Satalic (vznik nového dopravního propojení v případě zaslepení komunikace Budovatelská). Požádali jsme o úpravu koeficientů dle současného stavu zástavby na křižovatce Trabantská x Budovatelská a uvedení transformačních ploch Accolade a Pragorent jako podmíněných plánovací smlouvou. Konkrétní znění připomínek najdete v příloze.
| Příloha | Velikost |
|---|---|
| 1.35 MB |

