Komunitní centrum

Program Komunitního centra v městské části Praha – Satalice
Měsíc březen 2020

Úterý 3. 3. od 17.00 hod.
Kolem světa za 365 dní
aneb jak jsme vyměnili pohodlný domov za džungli, hory a vodopády. Povídání o cestách Jižní Amerikou s batohem na zádech, doprovázené promítáním fotografií s Ivanem Povolným a Ivanou Hradeckou.

Pondělí 9. 3. od 14.30 hod
Film: Na stupních vítězů
Portrét pěti atletů, kteří se připravují na mezinárodní mistrovství světa seniorů. I přesto, že je sportovcům přes 80 let, některým přes 90, nechybí jim odhodlání, touha vyhrát a soupeřivost. Promítání filmu je v rámci projektu Promítej i ty!

Středa 11. 3. od 19.00 hod.
Velikonoční tvoření pro dospělé
Přijďte se připravit na blížící se velikonoční svátky do komunitního centra. Můžete si vyrobit dekoraci, která naláká nejednoho koledníka. Materiál zajištěn. Přihlašování na janka-satalice@dilnicky.sk.

Středa 18. 3. od 10.00 hod.
Setkání rodičů na rodičovské dovolené DIY
Na březnovém setkání rodičů na rodičovské dovolené si popovídáme o doma vyrobených rozvojových pomůckách a hračkách pro děti. Následně si vyrobíme rozvojovou hračku inspirovanou Montessori pedagogikou.

Pondělí 16. 3. od 14.30 hod.
Život v zemi piva a vaflí
Pralinky na každém rohu, nepřeberný výběr piva a nadýchané vafle. Belgie však zaujme i krásnou přírodou a historickými památkami. Cestopisné vyprávění o životě v rovinaté Belgii. (Pivo a vafle budou).

Středa 25. 3. od 17.00 hod.
Oslava Dne vody a výroba mýdla
Všechny děti zveme na oslavu světového dne vody! Připraveny budou hravé úkoly, při kterých se dozví, co ony samy mohou udělat pro to, aby nám zdroje pitné vody nedošly. Seznámí se také s cestou vody od zdroje až do kohoutku. Malé návštěvníky čekají zábavné hry, tematické soutěže a vlastnoruční výroba mýdla dle fantazie. Omezená kapacita, nutné přihlášení na kc@satalice.cz či 605 248 530. Programem provází Ing. Jitka Fialová.

Neděle 22. 3, 29. 3., 5. 4. od 15.00 hod.
Velikonoční dílničky pro děti
Kreativní tvořivé dílničky pro děti zaměřené na výrobu velikonočních dekorací. Nutné přihlášení na janka-satalice@dilnicky.sk .


Měsíc únor

Úterý 4. 2. od 14.00
Setkání rodičů na rodičovské dovolené
Přijďte si popovídat a předat si zkušenosti s dalšími rodiči na rodičovské dovolené. Děti se mohou socializovat u herních prvků a rozvojových stanovišť. Pro rodiče se staršími dětmi je připravena výtvarná dílnička.

Neděle 9. 2. od 14 hodin
Deskohraní

Malé i velké hráče zveme na odpoledne plné her. Čekají vás nejen deskové hry, ale i karetní hry a hlavolamy.

Pondělí 10. 2. od 14.30
Obličejová jóga pro mladistvý vzhled
Přijďte se seznámit s efektivní metodou přirozených cviků obličejové jógy, která zpevňuje obličej a krk, projasňuje a vypíná pleť. V průběhů lekce se naučíte sérii základních cviků, k domácímu omlazování. Cvičení je vhodné pro ženy i muže, bez omezení věku.

ZMĚNA TERMÍNU Úterý 3. 3. od 17.30
365 dní kolem světa s batohy na zádech
aneb jak jsme vyměnili pohodlný domov za džungli, hory a vodopády. Povídání o cestách Jižní Amerikou doprovázené promítáním fotografií s Ivanem Povolným a Ivanou Hradeckou.

Pondělí 24. 2. od 14.30
Spotřebitelské právo srozumitelně
Na přednášce se dozvíte, jaká máte práva při nakupování mimo kamenný obchod či při reklamaci, seznámíte se s rentou z nemovitosti, naučíte se, jak správně reagovat na nabídky tzv. „šmejdů“ či jak řešit vynucený souhlas s nabídkou po telefonu. Přednáší Jan Ilek (PF UK) a JUDr. Zlata Kohoutová (Lovi z.s.).

PřílohaVelikost
PDF icon program září534.21 KB