POZOR NA ZMĚNY VEDENÍ LINEK - OD LEDNA 2020

18.12. 2019

Od ledna by měla být opětovně zavedena linka 186 na trase Satalická obora - Bazén Hloubětín a linka 201 bude v denních hodinách zkrácena na zastávku Satalice - do zastávky Satalická obora bude zajíždět pouze večer a o víkendu. Důvodem změny je zpožďování linky 201, zvýšený počet obyvatel v oblasti Kyje-Hutě, kde vzniká nedostatečná obslužnost, nedostatek řidičů v Dopravním podniku (linka 186 je vysoutěžená externím dopravcem, který dodává autobus i s řidičem) i stížnost obyvatel na velký provoz autobusů u zastávky před domem č.p. 59.

Tato změna je dočasná, a to do jarních měsíců (cca květen), kdy bude kvůli rekonstukci uzavřen most v ul. Za Černým mostem a průjezd směrem na Rajskou zahradu bude zcela uzavřen. Poté bude linka 201 odkloněna na metro Černý Most (po Vysočanské radiále) s opětovnou zastávkou v Satalické oboře. Linka 186 bude patrně začínat a končit na Satalické oboře se zastávkami v oblasti Kyjí, se zastávkou před rekonstruovaným mostem a možností přechodu přes lávku pro pěší směrem k metru Rajská zahrada.

Jízdní řády v lednu a únoru budou zavedeny v tzv. prázdninovém režimu, tzn. v omezených intervalech. Ropid tak reaguje na dopravní průzkumy a ekonomické a personální důvody.

Rádi bychom Vás informovali podrobněji, ale více detailů neznáme a jízdní řády bohužel stále ještě nejsou k dispozici, sledujte tedy webové stránky MČ a Ropidu.

Vzhledem k celkově nešťastné komunikaci zavedení těchto změn přistoupili zástupci spol. Ropid na setkání s občany na téma vedení linek v Satalicích, zejména v jejich východní oblasti. O tomto jednání vás budeme včas informovat.

PřílohaVelikost
Soubor vyjadreni.docx13.93 KB