Zaveďte "osobní lockdown", vyzývají vědci

15.10. 2020

Vážení a milí občané Satalic,

výhrůžkám se špatně naslouchá a chaotickým povelům těžko věří, ale níže uvedená výzva je natolik srozumitelná a vychází z jasných dat, že si ji dovolujeme připojit i pro vás.

Apel českých vědců na občany:

  1. Zaveďte osobní lockdown. Mezi lidi vycházejte jen v nejnutnějších případech – například péče oblízké. Neshlukujte se. Minimalizujte fyzický kontakt se všemi lidmi mimo vaši domácnost.
  2. Pokud musíte výjimečně mezi lidi, noste roušku přes nos a ústa ve všech vnitřních prostorách a venku v místech, kde nemůžete od všech ostatních lidí udržet vzdálenost dva metry. Virus se šíří hlavně v kapénkách a po jejich vysušení ve formě aerosolu (miniaturních částečkách poletujících volně vzduchem). Kontakt s nimi je třeba zastavit buď vzdáleností nebo kusem látky.
  3. Berte situaci skutečně vážně, nevěřte dezinformačním webům a konspiračním teoriím, které riziko zlehčují či popírají.
  4. To, co uděláme či neuděláme teď, rozhoduje o tom, kolik lidí bude za měsíc vážně nemocných nebo bude umírat – nehrajme ruskou ruletu s osudem našich blízkých.

 

Prosíme, buďte k sobě a svému okolí ohleduplní.

https://covid-czechia.org/?fbclid=IwAR1tRLJaKol3MBrOqFpFhJJUUB6DJR3A5muc...

PřílohaVelikost
PDF icon vyzva_multioboroveho_panelu_vedcu.pdf145.25 KB