Studie vzpomínkového parku se hřbitovem - prezentace 20. září v 17 hod. v jídelně ZŠ

18.09. 2023

ZA ZAHRÁDKAMI SMĚREM K RADONICŮM VZNIKNE PARK S PIETNÍM MÍSTEM

Jak jsme již informovali, postupnými krůčky připravujeme v Satalicích možnost zřízení místa pro náš takzvaný "poslední odpočinek". Letos konečně došlo ke změně územního plánu  na konci satalických zahrádek v ul. K Radonicům, proto jsme po mnoha diskusích s různými odborníky vytipovali vybrané krajinářské ateliéry, které by uměly naši představu zpracovat, a vybrali ten, jenž splňoval podmínky.

Níže připojujeme k seznámení studii, kterou zpracoval Ateliér zahradní a krajinářské architektury Sendler, autor projektu hřbitova v Dolních Břežanech, který získal Národní cenu architektury i ocenení Park roku 2019.

Krajinářský ateliér arch. Zdeňka Sendlera připravil podle zadání studii parku se hřbitovem, který svou polohou navazuje na zahrady a přírodní památku Satalická bažantnice. Studie respektuje náš požadavek na maximální propojení se stávající i okolní přírodou a dávnou historií a vytváří prostor, který by se mohl v budoucnu stát zajímavým místem nejen pro poslední odpočinek Satalických.

Studii postupně probereme se členy komisí (stavební, dopravní, životní prostředí), a následně všechny zájemce i z řad veřejnosti zveme na setkání s panem architektem Sendlerem VE STŘEDU 20. září v 17 hodin v jídelně ZŠ, kde by koncept vysvětlil a odpověděl na naše připomínky i dotazy.

Věříme, že Vás i přes netypické pojetí tohoto místa, nebo právě proto, tento návrh zaujme.

PřílohaVelikost
PDF icon satalice_a3_230707_screen.pdf40.54 MB