2. března 2024 - silniční závod PALESTRA Kbelská 10

01.02. 2024

Letošní ročník PALESTRA Kbelská 10 se tradičně uskuteční první sobotu v březnu, letos 2. března 2024. Beze změny zůstává čas startu, tedy ne 12,30 hodin, stejně tak program dětských závodů, které se konají v Centrálním parku ve Kbelích.

Kde dochází k dílčím úpravám, je trasa. Na opakovanou žádost MČ Satalice jsme upravili trasu tak, abychom dopravu (především v Satalicích) omezili co nejméně a na kratší dobu. 

V příloze je mapa nové trasy, největší změna je právě při průběhu Satalicemi jak po startu, tak při návratu, konkrétně:

1.      Po startu závodu se na kruhovém objezdu poběží po levé straně (de facto v protisměru), jenom ¼ okruhu na silnici směrem Vinoř – díky tomu zůstane po celou dobu průjezdný směr od Černého mostu okolo nádraží a dále na Počernice (budou umístěny objízdné značky). Cesta směrem na Kbely bude uzavřena Policií jen na nezbytně nutnou dobu, na start závodu, tak jako v předchozích letech (Trabantská a Hornopočernická ulice jsou využity jen po startu, dále už nejsou blokovány)

2.      Poběží se po zpevněné cestě kolem obory, tím nebudeme vyřazovat autobusy, jen počkají na průběh běžců

3.      Při cestě zpět využijeme od Mladoboleslavské do Satalic cyklostezku, ne silnici. Po domluvě s Policií bude tato silnice uzavřená, ale výjezd ze Satalic na Vinoř bude povolen, Policie bude křižovatky řídit

4.      Opět po domluvě s Policií byla připravena objízdná trasa pro přijíždějící do Prahy přes Vinoř (od Podolanky) přes Ctěnice. Cílem je omezit počet aut ve Kbelích u železničního přejezdu, kde je řízena doprava policií, ale vzhledem k vysokému počtu běžců se tam auta hromadí. Pokud někdo z Vinoře, nebo ze Kbel, Satalic touto částí v době závodu bude projíždět, nebude mu v tom bráněno a bude průjezd řídit Policie. Informace o objízdných trasách bude umístěna i do aplikace Waze, jako v loňském roce, stejně tak opět připravíme informace v elektronické podobě.

Celá trasa a všechny změny jsou v nově zpracovaném DIO a trasa je oficiálně změřena a má Certifikát Atletického svazu.

PřílohaVelikost
Image icon mapa_kbelska_10_2024.jpg2.74 MB