Climbing Opening 4. 3. 2018

07.03. 2018

Po roce se v Satalicích opět konala populární sportovní akce. Symbolické otevření horolezecké sezóny. Pro všechny příznivce lezení, děti i rodiče. Děti co se těšily, kam až vylezou, vyšplhají nebo přejdou bez spadnutí po popruhu. Prostě protáhnout si tělo a zažít při tom něco hezkého. Ani dospělí nezůstávali pozadu. Lezly děti, lezli i rodiče. Chybět nemohla ani výuka uzlování.
Na programu bylo letos velké překvapení. Exhibice dvou mistrů v lezení s komentářem jejich trenéra. A že bylo na co se dívat. Lezlo se i s použitím jen třech nebo dokonce i dvou končetin (jedna ruka, jedna noha). A mistrům to šlo nahoru i tak. Inu, mistři. Ale bez tvrdého tréningu to nejde. I oni jednou začínali - a vydrželi.
Akci uspořádal Horolezecký oddíl Satalice, skupina nadšených mladých lidí a za tuto akci si zaslouží pochvalu. Ukázali dětem, jak zajímavě se dá trávit volný čas.

Text a foto: Jan Piroch

Dobrý den,
tímto bychom rádi poděkovali všem institucím, které se podílely na propagaci dne otevřených dveří na Satalické stěně. Přikládáme pár slov o akci a několik obrázků. Více informací na našich stránkách: http://www.hosatalice.cz/category/nezarazene/ , fotogalerie z akce: http://www.hosatalice.cz/gallery/1917-2/

V neděli čtvrtého března jsme již popáté otevřeli satalickou stěnu veřejnosti. Během akce s názvem Satalice Climbing Opening si letos návštěvníci vyzkoušeli již tradiční aktivity, jimiž jsou uzlování, slackline, jumarování a lezení. Letošní účast bezmála 100 návštěvníků byla unikátní ve věkovém rozpětí: nejmladšímu byly 2 roky a nejstaršímu 83 let. O pohodlí všech se postaralo 17 organizátorů a o audio-vizuální záznam 3 profesionální fotografové. Svou účastí zpestřili program reprezentační lezci Jakub Dvořák a Tomáš Binter mladší. Pod taktovkou reprezentačního trenéra, Tomáše Bintera st., kluci návštěvníkům předvedli něco málo ze svých lezeckých dovedností a odhalili tak nové možnosti využití naší osmimetrové stěny. Ukázali nejen našim nejmenším lezcům, že k lezení nejsou potřeba dvě ruce a dvě nohy, ale bohatě postačí od každé jedna. Závěrem na podnět z publika obohatili svůj repertoár koordinačních cvičení o lezení zády ke stěně. Až někdy potkáte lezce, kteří k vám během výkonu budou čelem, vězte, že tohle bláznivé cvičení vzniklo jako výzva pro reprezentační tým na malé vesnické stěně v Satalicích.

Děkujeme všem, kteří přispěli ke skvělé atmosféře a těšíme se na další podobné!
Tým instruktorů HO Satalice

Horolezecký oddíl Satalice (ČHS 451)
www.hosatalice.cz
https://www.facebook.com/hosatalice