Bazar knih a letní kino

09.09. 2019

V Komunitním centru se konala 6. září 2019 premiéra Bazaru knih doplněná ochutnávkou vín a zakončená letním kinem. Prodejci knih obsadili stolky a židle a kupující místo mezi stolky. Nabídka byla velká, knihy všech možný žánrů od zábavných po naučné, od klasiky pro děti a mládež až po knihy nabízející zamyšlení nad proběhlým životem. A ceny byly dosti mírné.
K tomu vinařská firma Brut. - Wines & Oysters představila nabídku kvalitních vín. Většina návštěvníků si mohla pro obhlídce knih na nich pochutnat. K zakoupení také byla pěkná trička s náladovým nápisem. Takové spojení dobré četby a dobrého vína pro dobrou náladu. 
Před příchodem soumraku se práce ujali hasiči ze SHD Satalice a hbitě rozmístili do hlediště lavičky, potom zprovoznili stánek s občerstvením. Po setmění začala projekce české komedie Ženy v běhu. Film o ženách, které svému štěstí nešly, ale doslova běžely naproti.
A závěr? Takováto akce podporuje u všech věkových kategorií návrat do doby, kdy vzít knihu do ruky a ponořit se do četby bylo normální. A to by mělo zůstat.

Text a foto: J. Piroch

Bazar knih a letní kino